Saturday, November 25, 2006

Hürriyet Gezetesi

Gazete Başlığı
Yorum:Çevre Bakanı Pepe’nin "İstanbul’un yüz karası" dediği Acaristanbul’daki 829 adet villanın kat irtifaklarının iptali için Acarlar İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye karşı dava açtı. Mahkemeden, yasaya aykırı yapıldığı iddia edilen villaların satışını engellemek için de tedbir istendi.Orman Genel Müdürlüğü daha önce mahkemelik olduğu İsmet Acar ile oğlu Erdal Acar’ın sahibi olduğu şirkete 14 Kasım’da yeni bir dava daha açtı. Müdürlüğün avukatı Elmas Erdem’in mahkemeye verdiği dilekçede Beykoz Dereseki Köyü, 4-5 paftada yer alan, 215 ve 216 sayılı parsellerin yapılan satış sonucu Serdaroğlu Özel Ormanı olarak Acarlar İnşaat adına tescil edildiği anlatıldı. Dilekçede, davalıların 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 52. maddesinin 2. paragrafındaki " Öancak şehir kasaba ve köy yapılarının toplu olarak bulunduğu yerlerdeki hususi orman alanlarında, bu kanunun 17. maddesine göre izin almak ve yatay alanın yüzde 6’sını geçmemek üzere imar planına uygun inşaat yapılabilir" hükmüne aykırı olarak Orman İdaresi’nden izin almadan Beykoz Belediye Başkanlığı’ndan 10.04.2003 tarihinde yapı ruhsatı aldıkları söylendi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışından sonra, ormanın içinden geçen yaklaşık 10.5 km. ardından Acaristanbul’a ulaşılıyor. Acaristanbul Evleri, Beykoz’a 6 km. (yaklaşık 8 dk.) ve Acarkent’e 5 km. (yaklaşık 6 dk.) uzaklıkta. Site içindeki yolların toplamı 19 kilometreyi buluyor. Acarlar’ın internet sitelerinde villalara gidiş, bu grafikle anlatılıyor. Saygılarımla...

Gazete linki:http://www.hurriyet.com.tr/

Milliyet Gazetesi

Gazet Başlığı

Yorum:Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin, "Orman Bölge Müdürü ile muhafaza memurlarının silahlı adamlar yüzünden korkudan giremediğini" söylediği Beykoz'daki Acaristanbul,

Acar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, "Tüm ağaçları kesme iznim var, ama yüzde 40'ını bırakacağım" dedi.

Orman mühendisleri ise "Bu ormanda İstanbul'a oksijen sağlayan 250 milyon ağaç mevcuttu. İnşaat yapılacaksa ağaçların kesilmesi kaçınılmaz dedi.
Yüzde 6'lık imar izni bulunan ormanlık alanda inşa edilen Beykoz Acarkent'te ise bu oranın çok üzerinde yapılaşmanın yaşandığı, belgelerle gözler önüne seriliyor. İstanbul Mimarlar Odası, 1993 yılında yaptığı araştırmada, Acarkent'in bölgedeki yapılaşmasının yüzde 32 oranına ulaştığını tespit etti. Aradan geçen 13 yılda, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin önceki gün yaptığı açıklamaya göre yapılaşma oranı yüzde 96'ya ulaştı.Saygılarımla...
Gazete Linki:http://www.milliyet.com.tr/

Akşam Gazetesi

Gazete Başlığı

Yorum:Akşam gazetesinin haberine göre;Ekonomide 5 yıldır bahar havası esiyor. Ancak 2007'nin olası riskleri artık herkese 'Acaba' dedirtmeye başladı. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler, ekonomide S.O.S veren rakamlarla birleştiğinde, sanayiciler 'Yalancı baharın sonuna mı geldik?' demeye başladı .
Türkiye, cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik krizlerinden birini 2001 yılında yaşamıştı. Krizin ardından IMF destekli ekonomik reform paketi uygulanmaya başlandı. AB uyum sürecinin hızlanması, düşen enflasyon, artan ihracat ve yabancı sermaye girişi bir anda moralleri yükseltti. O dönemde 'bu önlemler geçici, Türkiye ekonomisi hala çok hassas dengeler üzerinde' diyenlere itibar edilmedi ancak 2006 yılı yüksek sesle dile getirilmese de 'tedirginliğin' hissedildiği, güçlü ekonomik yapı için gerekli olan yapısal altyapının eksik olduğunu göstermeye başladı. Akademisyenler, sanayiciler, sivil toplum yöneticileri artık bu tedirginliği daha sık ve yüksek sesle dile getirir oldu. Saygılarımla...
Gazete Linki:www.aksam.com.tr

Sabah Gazetesi

Gazete Başlığı

Yorum:Son zamanlarda bu tür olaylar çok oluyor nedenini anlayamıyorum bizim halkımız bütür şeylere çok değer verirdi ama dediğim gibi son zamanlarda baya çoğalan bu olayların önüne geçilemiyor.
Şırnak ta inşaat işçiliği yapan Abdullah Başçı'nın daha çocuk yaşta 6 kıza tacizde blunduğu söyleniyor inanılır gibi değil hangi insan evladı böyle bişey yapar ben bunu anlamıyorum ve bu olaylar neden başladı nasıl başladı anlamak mümkündeğil .
Başçı 1999'da 13 yaşındaki Emine Sorgun'u, tacizden sonra başını kuma sokup öldürmüş. Ama yakalanmamış.İki yıl sonra yine küçük bir kıza tecavüzden yakalanıp 11 yıl hapis cezası aldı.
Başçı dört yıl yattıktan sonra Şartlı Salıverilme Yasası'ndan yararlanıp 2005'te serbest bırakıldı. Geçen ay bu kez Şırnak'ta Saliha Tekman'a tecavüz etti ve başını ezerek öldürdü. Başçı tutuklandı,merak eteyin gene bir yasadan yararlanır çıkar ... Saygılarımla...
Gazete linki: www.sabah.com.tr

Fanatik Gazetesi

Gazete Başlığı


Ricardinho...Kışkırtır 3-1
Ricardinho oyuna girdi, Beşiktaş kimlik değiştirdi. Kartal, İnönü'de Timsah'ı 3-1 yendi.

Yorum:
Ve Kartal sonunda kanatlandı... Süper Lig’de 4 maçtır gülemeyen Beşiktaş, galibiyet özlemine Bursaspor karşısında son verdi. Siyah-Beyazlılar ilk yarıda oldukça tutuk bir oyun sergiledi. 21. dakikada konuk ekip gole yaklaştı. Gökhan Zan’ın sektirdiği topu önünde bulan Frasineanu çok kötü vurdu. 31’de Beşiktaş İbrahim Akın ile önemli bir pozisyondan yararlanamadı. 39. dakikada Bursaspor öne geçti. Eski Beşiktaşlı Sinan, Koray’ın hatasında topla buluştu ve mükemmel bir vuruşla takımını İnönü Stadı’nda öne geçiren isim oldu: 0-1. Dolmabahçe’de ilk 45 dakika Bursaspor’un üstünlüğüyle sonlandı.
Gazete Linki:http://www.fanatik.com.tr/